Megvannak az idei Armel Operaverseny második fordulójának eredményei

Megvannak az idei Armel Operaverseny második fordulójának eredményei

2013-06-03 | 02:37

Ahogy korábban beszámoltunk róla, az idei válogatók keretében keretében a 2013-as és a 2014-es operafesztivál versenyszerepeire kerestek énekeseket. Az első fordulóból 11 ország 43 versenyzője jutott tovább, akik között végül 10 opera 18 szerepe talált gazdára. Alább olvasható az operaprodukciók és a nyertesek névsora:

 

2013:

Igor STRAVINSKY: Oedipus rex
A Poznani Opera (Poznań, Lengyelország) produkciója

Oedipus - Christophe PONCET (Franciaország)
Jocasta – Joëlle CHARLIER (Belgium)

 

Zoran JURANIĆ: A nyár utolsó virága
A Szerb Nemzeti Színház (Novi Sad, Szerbia)
produkciója
Mrs. N. N. – Jelena KONČAR (Szerbia)
Mr. Bert – Christophe PONCET (Franciaország)

 

Guiseppe VERDI: Simon Boccanegra
A Szegedi Nemzeti Színház (Szeged, Magyarország)
produkciója
Simon Boccanegra – Vasile CHIŞIU (Románia)
Jacopo Fiesco – Stefano OLCESE (Olaszország)

 

Benjamin BRITTEN: A csavar fordul egyet
Az Isztanbuli Állami Opera és Balett (Isztambul, Törökország)
produkciója
Nevelőnő – Stéphanie VARNERIN (Franciaország)
Peter Quint – Sébastien OBRECHT (Franciaország)

 

Russel HEPPLEWHITE: Laika, az űrkutya
Az English Touring Opera (London, Egyesült Királyság)
produkciója

Valentina – Sarah LAULAN (Franciaország)
Kolorev – Nicolas RIGAS (Franciaország)

 

 

2014:

Christian HENKING: Figaro¿
Théâtre Orchestre Bienne Soleure (Bienne, Svájc)
Suzanne - Marion GRANGE (Franciaország)

CSAPÓ Gyula: Phaedra – Az Árulás

J. K. Tyl Theatre (Pilsen, Cseh Köztársaság)

Theseus – Kakhaber SHAVIDZE (Grúzia)

  

Sir Harrison BIRTWISTLE: Punch and Judy

Neue Oper Wien (Bécs, Ausztria)

Punch -  Richard RITTELMANN (Magyaroszág)

 

Marco TUTINO: Le braci

Szegedi Nemzeti Színház(Szeged, Magyarország)

Henrik – Altorjay TAMÁS (Magyarország)

Konrád – Jean-Philippe BIOJOUT (Franciaország) 


Zakaria PALIASHVILI: Absalom and Eteri

Tbilisi State Academic Opera and Ballet Theatre (Tbiliszi, Grúzia)
Absalom – Sébastien OBRECHT (Franciaország)
Eteri – Boram LEE (Dél-Korea)
Murman – Kris BELLIGH (Belgium)

 

Megvannak az idei Armel Operaverseny második fordulójának eredményei